Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Seancë ‘e nxehtë’ parlamentare, PS interpelancë URGJENTE me ministren e Shëndetësisë, ç’pritet të ndodhë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Rreth orës 10.00 pritet të nisë seanca e radhës në parlament.

Kuvendi ka publikuar rendin e ditës, në të cilën janë pasqyruar çëshjtjet e rëndësishme që pritet të diskutohen dhe të ngjallin debate mes deputetëve.

Ajo që bie në sy është kërkimi i dy interpelancave urgjente ndaj ministriës së Shëndetësisë nga Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla , si dhe ndaj ministres së Arsimit, Lindita Nikolla prej 7 deputetësh të Grupit Parlamentar të Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim.

Po ashtu, një tjetër moment me rëndësi është edhe betimi i deputetit të ri i qarkut të Beratit, pas largimit të Eduart Halimit.

RENDI I DITËS

1. Miratimi i procesverbalit të seancës plenare të datës 15.2.2018

2. Njoftimi i projektligjeve të depozituara në Kuvend

3. Betimi i deputetit të ri

4. Interpelancë urgjente me Ministren e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, znj. Lindita Nikolla, kërkuar nga një grup prej 7 deputetësh të Grupit Parlamentar të Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim

5. Interpelancë urgjente me Ministren e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, znj. Ogerta Manastirliu, kërkuar nga Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste z. Taulant Balla

6. Projektvendim “Për miratimin e përbërjes së nënkomisionit parlamentar “Për Barazinë Gjinore dhe Parandalimin e Dhunës ndaj Gruas”

7. Projektvendim “Për emërimin e anëtarëve të Bordit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit në Shqipëri”

8. Raporti i komisionit përgjegjës për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut

9. Njoftimi i kalendarit 3 javor të punimeve të Kuvendit për periudhën 26 shkurt – 16 mars 2018

10. Diskutime për çështje jashtë rendit të ditës

Më shumë


spot_img

spot_img