Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Seanca plenare sot, pritet të miratohet dekreti i presidentit për karrierën ushtarake në FA (RENDI I DITËS)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

790c3766bbdfe4774c28c9a299091d27

Ditën e sotme do të zhvillohet seanca e radhës plenare, ku në rendin e ditës do të jenë një sërë çështjesh.

 

Seanca do të fillojë në orën 10.00. Në rendin e ditës për t’u diskutuar janë disa projektligje si ai për Gardën e Republikës, për ndryshimin e emërtimeve të njësisë së qeverisjes vendore, shtesat në projektligjin për krijimin e agjencisë së Diasporës.

Rendi i ditës

Miratimi i procesverbalit të seancës plenare të datës 08.03.2021.

2. Njoftime.

3. Projektligj “Për sigurimin e detyrueshëm në sektorin e transportit”.

4. Projektligj “Për Gardën e Republikës së Shqipërisë”.

5. Projektligj “Për ndryshimin e emërtimit të njësisë së qeverisjes vendore”.

6. Projektligj “Për disa shtesa dhe ndryshime ne ligjin nr. 115/2017 “Për krijimin e Agjencisë Kombëtare të Diasporës”.

7. Dekret i Presidentit të Republikës, me nr. 11981, date 26.2..2021, “Për kthimin e ligjit nr. 15/2021

“Për disa ndryshime dhe shtesa ne ligjin nr. 59/2014 “Për karrierën ushtarake ne Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë””, të ndryshuar”.

8. Diskutime për çështje jashtë rendit të ditës

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img