Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
7.2kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
34 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
E premte, 23 Korrik, 2021

Seanca e fundit plenare! Përqafime të ngrohta, lule e ëmbëlsira pas fjalimeve në sallën e Parlamentit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot është mbajtur seanca e fundit parlamentare për këtë legjislaturë, ku deputetë të opozitës dhe të mazhorancës që nuk arritën të merrnin mandatin e deputetit në 25 prill, ulen për herë të fundit në Kuvend.

Gramoz Ruçi, i cili zgjodhi vetë të largoje nga politika, por edhe Mylsim Murrizi, Adriatik Alimadhi, Selami Jenishehri etj., të cilët nuk arritën të fitonin mandatin e radhës kanë mbajtur fjalën në Kuvend, ku u kanë uruar suksese kolegëve.

Veç debateve, në këtë senacë ka pasur një atmosferë ndryshem.

Siç shihet edhe në fotot e mëposhtme edhe pse kanë pasur përplasje të shumta, në këtë senacë të fundit kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla ka shkëmbyer një përqafim të ngrohtë me deputetin e opozitës Myslim Murrizi.

Gjithashtu Ruçi ka marrë disa buqeta lulesh nga kolegët pas fjalës së tij, në Parlament.

Një atmosferë feste ka krijuar edhe deputeti Halit Valteri, i cili ka dërguar ëmbëlsira në Kuvend, pasi vazja e tij feston ditëlindjen e parë.

Foto nga Agim Rama

Më shumë

spot_img
spot_img