Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Së shpejti krijohet Komiteti i Përbashkët me Dhomat e Tregtisë mes 5 shteteve, Rama: Një mundësi më shumë për të forcuar partneritetin mes qeverisë dhe biznesit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se së shpejti do të krijohet Komiteti i Përbashkët me Dhomat e Tregtisë të 5 shteteve: Shqipërisë, SHBA-ve, Italisë, Gjermanisë dhe Austrisë.

Sipas kryeministrit, ky Komitet do do t’i japë komuniteteve të biznesit vendas e të huaj, një mundësi më shumë për të forcuar partneritetin me qeverinë.

“Krijimi së shpejti i Komitetit të Përbashkët me Dhomat e Tregtisë do t’i japë komuniteteve të biznesit vendas e të huaj, një mundësi më shumë për të forcuar partneritetin me qeverinë”, shkruan Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img