Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

‘Se mohoj dot që s’është socialist Ditmir Bushati’, Kryemadhi: E kam marr vetë nga bankat e ‘Petro Ninit’ dhe e futa në PS

spot_img

Lajme të ngjashëm

3ce49aea9e516136869304c3b0265116

“Se mohoj dot që s’është socialist Ditmir Bushati se e kam marr vetë.” Kështu u shpreh Monika Kryemadhi mbrëmjen e sotme për ish-ministrin e Jashtëm.

 

Kryemadhi tha se Ditmir Bushatin e kishte bërë ajo personalisht anëtar të PS dhe s’mund të mohonte që ai është socialist. Ndërkohë, Kryemadhi shtoi se s’mund të quajë socialist ministrat e rinj si Besa Shahini pasi ata sipas kryetares së LSI s’kanë përgjegjësi ndaj votuesve.

“Se mohoj dot që s’është socialist Ditmir Bushati se e kam marr vetë. E kam marr vetë Ditmir Bushatin, e kam bërë unë anëtar të PS atë. E kam marr nga bankat e Petro Ninit dhe e futa në PS. Nuk e mohoj dot që s’është socialist ai. Ashtu siç mund të them për Besa Shahinin që s’është socialiste, s’ka përgjegjësi”, u shpreh Monika Kryemadhi, e ftuar në “Real Story”.

Më shumë

spot_img