Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

“S’dua të rri më në kamp”, e strukur pas murit dhe mes lotësh, 11-vjeçarja shqiptare thotë se dëshiron të kthehet në shtëpi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5 gra dhe 14 fëmijë u janë dorëzuar sot autoriteteve shqiptare. Gazetari Taulant Kopliku  ka publikuar një video, ku interviston një vajzë të vogël, e cila mes lotësh shprehet se dëshiron të kthehet në Shqipëri.

E frikësuar dhe e strukur pas murit, 11-vjeçarja thotë se nuk dëshiron më që të qëndrojë në kamp, por do që të kthehet në shtëpi dhe të bashkohet me njerëzit e afërm.

Gjatë intervistës gazetari Kopliku i premton Jasminës që shumë shpejt do të kthehet në atdhe për t’u bashkuar me familjen e saj, ndërsa në një postim të bërë sot në Facebook ai shpreson që 11-vjeçarja të jetë në grupin e të riatdhesuarve. 

“Shpresoj shume qe Jasmina e vogel te jete ne grupin e te riatdhesuarve. Ajla dhe Amina, dy shoqet e saj ne Tirane, e presin t’iu bashkohet sa me shpejt”, shkruan gazetari Kopliku.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img