Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
51 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
18 °
E martë, 4 Tetor, 2022

“S’do thonë ata se ku mund të shkojmë”, Nancy Pelosi: SHBA nuk do lejojë Kinën të izolojë Tajvanin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA, Nancy Pelosi mbrojti sot udhëtimin e saj në Tajvan.

Ajo tha se udhëtimi ia vlente dhe duke vënë në dukje se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk mund të lejojnë Kinën të izolojë ishullin e vetëqeverisur.

“Ne nuk mund të lejojmë që qeveria kineze të izolojë Tajvanin,” tha Pelosi në një intervistë në emisionin “Today” të NBC.

“Ata nuk do të na thonë se kush mund të shkojë në Tajvan,” shtoi ai.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img