Tirana
clear sky
5 ° C
5 °
5 °
81 %
1.5kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 16 Prill, 2021
spot_img

“S’do të ketë më rregulla kufizuese”, Biden jep lajmin: Çdo qytetar mbi 18 vjeç mund të vaksinohet kundër Covid që nga 19 prilli

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i SHBA Joe Biden në një deklaratë ka bërë me dije se nga data 19 prill të gjithë amerikanët mbi 18-vjeç mund të vaksinohen kunder Covid-19.

Ai tha se duke arritur edhe këtë kategori të vaksinohet atëhere jeta do mund të kthehet në normalitet.

“S’do të ketë më rregulla kufizuese, s’do të ketë më kufizime,” tha presidenti duke njoftuar se që nga data 19 prill “çdo 18 vjeçar e sipër mund të vaksinohet”.

Kujtojmë që ende nuk ka një vaksinë që është e çertifikuar për fëmijët, ndërsa studimet vazhdojnë.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit