Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
31 %
3.6kmh
40 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
23 °
E diel, 25 Shtator, 2022

S’dalen hakerat që sulmuan portalet qeveritare, publikojnë e-mailet e Ministrisë së Jashtme me ambasadën në Athinë, Shkup e Moskë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një grup i vetëquajtur Homeland Justice (Drejtësi për Ardheun), të cilët dyshohen se janë edhe personat që fshihen pas hakerimit të portaleve qeveritare vijojnë me publikimin e të dhënave.

Së fundmi “Homeland Justice” ka publikuar 578 dokumente të Ministrisë së Punëve të Jashtme. Në këto publikime jepen shkëmbimet e-mailesh mes këtij institucioni dhe ambasadave shqiptare në Athinë, Shkup dhe Moskë.

Në këto dokumente gjithashtu janë edhe e-mailet që emigrantët shqiptarë u kanë nisur ambasadave shqiptare në vendet e huaja.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img