Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sasia më e madhe ndonjëherë, kapen 2.2 ton kokainë në Kosovë, kamioni me banane hyri nga Durrësi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme janë sekuestruar 2 ton e 200 kg kokainë në Kosovë.

Sipas informacioneve operacioni për kapjen e tij është bërë në bashkëpunim me policinë shqiptare, kosovare dhe italiane.

Deri tani bëhet me dije se para 15 ditësh sasia e madhe ka ardhur në Durrës dhe ka qenë në vëzhgim nga policia.

Mësohet se kamioni ka qenë me banane, dhe sasia kap vlerën e 6 miliard eurove.

Autoritetet shqiptare u njoftuan nga DEA Amerikane dhe kokaina u lejua të shkojë në destinacion.

*Ky lajm është ndërtuar në bazë të informacioneve paraprake nga policia dhe mediat e Kosovës, detajet e reja të përditësuara i gjeni këtu: Detaje të reja nga kokaina e kapur në Kosovë, DEA: Ngarkesa qëndroi 15 ditë nën vëzhgim në portin e Durrësit, droga kishte destinacion Lipjanin

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img