Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.6kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
40 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
E martë, 3 Gusht, 2021

“Sasia më e madhe e mbërritur njëherësh”, Rama jap lajmin e mirë: Vijnë mijëra vaksina anti-Covid në aeroportin “Nënë Tereza”

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka ndarë lajmin e mirë me të gjithë qytetarët duke thënë se pak minuta më parë në vend kanë mbërritur 340,000 dozave të vaksinës Coronavac.

Kjo është sasia më e madhe e vaksinave që kanë mbërritur njëherësh në Shqipëri.

Ndër të tjera kryeministri shkruan se numri i vaksinave që kanë mbërritur në Shqipëri është 1,578,790.

“MIRËMËNGJES 😊 dhe me lajmin e mirë të mbërritjes pak minuta më parë të 340,000 dozave të vaksinës Coronavac në Aeroportin “Nënë Tereza”, sasia më e madhe e mbërritur njëherësh, që e çon në 1,578,790 numrin e vaksinave të mbërritura deri tani 🇦🇱, ju uroj të gjithëve një ditë të mbarë🙏🏼” shkruan Rama në postimin e tij.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img