Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Sarandjotit i ndodh gjëma, i merr flakë parcela me ullinj e vreshta në Volloder

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zjarr i madh ka rënë në një parcelë me qindra rrënjë ullinj dhe vreshtari në Sarandë.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Volloder. Nuk dihen shkaqet e flakëve të mëdha, por të zotit të parcelës i janë shkaktuar dëme të mëdha.

Forcat e zjarrfikësve ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve, por era po favorizon përhapjen e zjarrit.  

Prej disa ditësh vendi ynë po përballet me temperatura të larta, ndërsa janë regjistruar disa vatra zjarri në disa zona.

Më shumë

spot_img
spot_img