Hapësire reklamuese

Aktualitet

Saranda, destinacioni magjik i festave buzë detit

Shkruar nga Newsbomb
Saranda, destinacioni magjik i festave buzë detit

Për herë të parë, si kurrë më parë, qyteti bregdetar, ai që zakonisht jemi mësuar ta shohim të zhurmojë gjatë gjithë sezonit veror, ka marrë këtë dimër dritën dhe ngjyrat e ngrohta të festave të fundvitit.

Saranda është bërë gati tashmë për të pritur edhe në dhjetor miq e turistë nga të gjitha qytetet e Shqipërisë e të botës.

Festimet u hapën zyrtarisht dje, me ceremoninë e ndezjes së dritave të pemës së Krishtlindjes, ku mes fëmijëve e qytetarëve ishte i pranishëm dhe kryetari i bashkisë së Sarandës, Oltion Çaçi, i cili ka iniciuar gjithçka po ndodh këtë fundvit në Sarandë. Të gjithë bashkë, në një atmosferë muzike e gëzimi, shënuan fillimin e një dhjetori ndryshe në qytetin e tyre, e një tradite të bukur: që Saranda të zgjidhet si destinacioni magjik i festave.

Pedonalja ka marrë jetë jo vetëm nga dritat por dhe nga shtëpizat e “fshatit të Krishtlindjes”, ku do të ofrohet gjithçka njerëzit duan të shijojnë gjatë festave. Aty janë vendosur edhe lojrat argëtuese për fëmijët e do të zhvillohen një sërë aktivitetesh, nga më të larmishmet, me fëmijët e artistët e qytetit, por edhe me të ftuarit big, të suksesshëm në tregun muzikor.

Saranda e bëri ftesën e saj. Tani është radha jonë që ta zgjedhim si destinacionin e ri të festave, si një eksperiencë ndryshe, ku viti i ri do të na vijë nga deti.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese