Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sanitarja mohon bashkëpunimin me Tiren: Nuk jam shoqja e saj, s’kam marrë asnjë lekë! Kam 37 vite pune me ndershmëri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e21c9a8d0618a023fca570a4d43d909b

Ditën e sotme kanë dalë para gjykatës tre infermieret Sheqerije Koçi, Mira Bushi dhe Sidorela Çela, si dhe sanitarja Rukije Hoxha, për shkak se akuzohen për bashkëpunim me Tire Alldervishaj për t’u marrë lekë familjarëve të pacientëve me COVID-19.

Prokuroria ka kërkuar arrest me burg për të 4 të akuzuarat, të cilat pothuajse gjatë gjithë seancës kanë qëndruar me kokën ulur.

Gjatë seancës sanitarja Rukije Hoxha e ka mohuar bashkëpunimin me Tiren, duke thënë se nuk është shoqja e saj dhe nuk ka marrë asnjë lekë.

“S’jam shoqja e Tires. Nuk më ka dhënë asnjë lekë, kam 37 vite pune me ndërshmëri”, është shprehur Hoxha.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img