Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
46 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
36 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022
spot_img

Sandër Lleshaj vizitë në Paris, zbulon fokusin e takimit me homologun francez

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Brendshëm Sandër Leshaj ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Francë. Lleshaj është takuar me homologune tij francez Christophe Castaner.

albsig

spring

Ministri shprehet se gjatë takimit folën për bilancin e marrëdhenieve mes dy vendeve dhe piketuan hapa të tjerë të rëndësishëm për të ardhmen.

Sipas Lleshajt bllokimi i emigracionit të paligjshëm drejt Francës dhe lufta kundër krimit të organizuar janë fushat e bashkëpunimit të ardhshëm.

“Përfundova një vizitë shumë të rëndësishme në Francë. Me Ministrin e Brendshëm Christophe Castaner

Bëmë bilancin e marrëdhenieve të shkëlqyera dhe piketuam hapa të tjerë të rëndësishëm për të ardhmen.

Mbështetja e Francës për integrimin europian të Shqiperisë, bllokimi i emigracionit të paligjshëm drejt Francës dhe lufta kundër krimit të organizuar janë fushat e bashkëpunimit të ardhshëm.

Pres me kënaqesi vizitën e Castaner në Tiranë së shpejti”, shprehet Lleshaj.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img