Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Samiti i Bashkëpunimit në Europën Juglindore, Dodik fton Thaçin në Sarajevë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryesuesi i Presidencës së Bosnjë e Hercegovinës Milorad Dodik i ka dërguar ftesë zyrtare presidentit Hashim Thaçit për të marrë pjesë në samitin e Procesit të Bashkëpunimit në Evropën Juglindore.

Mediat boshnjake kanë bërë të ditur se presidenti i Kosovës muajin e kaluar ka refuzuar të marrë pjesë në konferencën vjetore të BERZH-it në Sarajevë për shkak se Bosnja nuk e ka pranuar Kosovën.

Mësohet se Samiti do të fillojë më 1 korrik 2019, ndërsa janë planifikuar takime të ministrave dhe presidentëve të vendeve të Evropës Jugore në zyrën e Presidencës së Bosnjë e Hercegovinës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img