Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Samir Mane tregon publikisht për herë të parë shifrën e frikshme që fiton në një vit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a1071958c2c34b77195368b215854ab5

Biznesmeni më i madh në Shqipëri, Samir Mane ka bërë publike për herë të parë fitimet që grupi “BALFIN” ka në një vit.

Duke iu referuar vitit 2015, Mane tha në “Opinion” se grupi që drejtohet prej tij kishte fitim 35 milionë euro, duke hequr taksat. Nga këto, 20 milionë euro janë fitime në Shqipëri dhe pjesa tjetër në rajonin e Ballkanit.

Xhiro vjetore e “Balfin” për 2015-ën është 600 milionë euro, ndërsa shtetit shqiptar i paguan çdo vit 40 milionë euro taksa.

Samir Mane prej vitesh konsiderohet si njeriu më i pasur në Shqipëri. 

Lexo edhe: 

Samir Mane nuk e di sa është pasuria e tij totale dhe sa biznese ka

10 më të pasurit e Shqipërisë, këto janë “perandoritë” e ndërtimit, naftës dhe medias që ata zotërojnë

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img