Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Samir Mane nuk e di sa është pasuria e tij totale dhe sa biznese ka

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b13241e9a475968bff5bf6f8e6023838

Pak e çuditshme, por njeriu më i pasur i Shqipërisë nuk e di numrin e saktë të bizneseve që ai zotëron.

Mane theksoi përgjatë intervistës së tij në emisionin “Opinion” se ka ndërtuar një holding, që është “Balfin Grup”, ku është 100 përqind aksioner. Më pas, ai theksoi se ky grup ka aksione 100 përqind të kompanisë së ndërtimit, 90 përqind të Neptunit, 90 përqind të Jumbos, 100 përqind të Shparit, 3 përqind të Digitalb-it.

I pyetur sa sa biznese janë brenda “Balfin Group”, Mane nuk dinte të përgjigjej: “Nuk e di, si kam numëruar ndonjëherë, nuk më ka interesuar që t’i numëroj se sa biznese kam.”

Ai gjithashtu ka theksuar se nuk e di shifrën ekzakte të pasurisë së tij në total, pasi siç tha dhe vetë, pasi vendos një pasuri të konsiderueshme, nuk të intereson më numërosh sa para ke.

Megjithatë, Mane deklaroi shifrën e saktë të fitimit që “Balfin” ka në një vit.

Lexo edhe:

Samir Mane tregon publikisht për herë të parë shifrën e frikshme që fiton në një vit 

10 më të pasurit e Shqipërisë, këto janë “perandoritë” e ndërtimit, naftës dhe medias që ata zotërojnë                

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img