Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
61 %
3.1kmh
100 %
Enj
8 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

‘Sallata kokë’ po bëhet gati dhe do shkojë për eksport’, Erion Braçe thirrje fermerëve: Pajisuni me NIPT dhe merrni naftë pa akcizë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

78364490f61e533c7e49e77d5fd91b8c

Zv.kryeministri Erion Braçe u bën thirrje fermerëve që të regjistrohen dhe të pajisen me NIPT për të marrë naftën pa akcizë.

Braçe publikon foto nga serat me “sallatë kokë” dhe thotë se ato po bëhen gati dhe janë produkti i parë masiv që do shkojë për eksport. Ai thumbon kundërshtarët të cilët i quan “idiotë” dhe shkruan se ata nuk janë më që t’ju vendosnin kasë te koka fermerëve.

Postimi i plotë:

#PUNEMBARE #NEDIVJAKE

Lakra sallate, “sallata koke” sic i thone bujqit apo “ajsberg” sic i thone mondanet e supermarketeve te shtrenjta ne Tirane, po behet gati ne sera e ne fushe!

Eshte produkti i pare masiv i ketij viti qe do shkoj per eksport!

Nderkohe, NJE LUTJE PER CDO BUJK NE DIVJAKE E LUSHNJE, edhe me tej:

RREGJISTROHUNI, PAISUNI ME NIPT DHE MERRNI NAFTEN PA AKCIZE, TAKSE QARKULLIMI, TAKSE KARBONI!

Perfitojne edhe ata qe kane sera per pjesen e punimit te tokes!

Bejeni tani dhe ulni kostot e punes e produktit tuaj.

Idiotet qe ju thane se do ju vinim kase tek toka nuk jane me;

Mbi te gjitha, deri ne 140 milion leke xhiro ne vit, TATIMI MBI FITIMIN ESHTE BERE ZERO!

Rregjistrohuni e merrni naften!!

#PUNEMBARE #NEDIVJAKE Lakra sallate, “sallata koke” sic i thone bujqit apo “ajsberg” sic i thone mondanet e…

Posted by Erion Braçe on Monday, January 4, 2021

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img