Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Salla plot! Xhelal Mziu “sfidon” Covid-19, mbledh me qindra të rinj brenda në lokal

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pavarësisht pandemisë, qindra të rinj dibranë i janë bashkuar takimit të kandidatit dhe kryesuesit të listës së PD në këtë qark Xhelal Mziu.

Sallë e tej mbushur me të rinj që valëvisnin flamujt e PD dhe thërrisnin në kor “Rama ik” duke mos marrë parasysh situatën vihen re shkeljet e masave të vendosura për parandalimin e Covid-19.

Gjatë takimit Xhelal Mziu theksoi se gjatë dy mandateve të qeverisë kryeministri Edi Rama i ka lënë në harresë të rinjtë, të cilët sipas tij janë e ardhmja e vendit.

Mziu deklaroi se me ardhjen e Partisë Demokratike në pushtet, rinia shqiptare do të jetë në fokus të politikave që do të ndiqen.

Sipas tij pas 25 prillit, të rinjtë do të kenë më shumë mundësi për punësim dhe arsimim.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img