Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Salianji tregon vendimin e PD: Do të jemi në Parlament në shtator, nuk do i lëmë Ramës asnjë hapësirë boshe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka thënë ditën e sotme se PD do të jetë në Parlament në shtator.

Ai u shpreh në “Top Talk” se PD nuk do të lërë asnjë hapësirë boshe për Edi Ramën, teksa theksoi se PD nuk i njeh zgjedhjet e 25 prillit.

“Ne do të jemi dhe ta harrojë Edi Rama që do të lemë hapësirë boshe për të bërë opozitë, ne do të jemi në të gjithë dimensionet e mundshme. Partitë politike kudo në të gjithë botën bëjnë përpjeke për të rregulluar të gjitha instrumentet për të fituar zgjedhjet, ne nuk i njohim se nuk ka zgjedhje, mos e bëni sikur është një gjë që nuk lidhte me njëra-tjetrën. Nuk e bëjmë si Edi Rama që ndenji 4 vite hap kutitë ose largohu, mos bëjmë sikur njëra rrëzon tjetrën, nuk është paradoks. Nëse partitë e shohin e pasqyrojnë që të gjitha institucionet nuk kanë bërë të mundur që vullneti i qytetarëve të lexohet drejtë,  padyshim që do të ketë çdo përpjekje për ta rregulluar”, tha Salianji.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img