Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Salianji: PD është një parti që prodhon spektakël demokracie, si asnjë parti tjetër! Nishani është përgjegjës për humbjen tonë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i ardhshëm i Kuvendit të Shqipërisë, i dalë nga zgjedhjet e 25 prillit në qarkun e Korçës, Ervin Salianji, duke folur për mbledhjen që u zhvillua dje në selinë blu, tha se PD është një parti që prodhon spektakël demokracie, një parti që të lejon të hysh në garë të barabartë.

Ai tha se edhe PD ka përgjegjësitë e saj, duke mos kursyer anëtarët e grupit “Për PD-në”, specifikisht Bujar Nishanin, por tha se këto zgjedhje u blenë dhe u vodhën, ndaj Basha nuk duhet të japë dorëheqjen.

Salianji: Është një parti që prodhon spektalëkt të demokracisë, ka fjalë të lirë aty dhe shpalosje idesh. Një parti politike që do të jetë shumë shpejt në pushtet prodhon gjithmonë një spektakël demokracie, në PS nuk ndodh kjo. E dimë se si sillet Rama me të vetët. Partia jonë nuk është demokratike vetëm nga emri, por në tërësi. Disa elementë duhen thënë. Kryetari i Këshillit Kombetar e përdor për shoë person atë post. Pas një beteje që të kanë vjedhur të dalësh të bësh sikur nuk je përgjegjës. Nuk mund të bësh opozitën në opozitë dhe aq më tepër brenda partisë, sepse nuk i shërben partisë kjo. Unë kam mendimin tim se si ecën para PD-ja. Dje u arrit një gjë që rrallë ndodh. Në çdo parti politike kur kërkohen zgjedhje, nuk i bën kryetari. PD do që të ketë garë të qetë dhe të ndershme. Dikush tjetër në PD po i shmanget përgjegjësisë, jo z.Basha. Si ka mundësi që 8 vite nuk pati asnjë reagim nga këta persona, por sapo PD është në vështirësi, menjëherë sulmohet.  

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img