Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Salianji në krah të Flutura Açkës: Opozita është me fat që ka një personalitet të tillë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka marrë pjesë  në prezantimin e librit të ri të shkrimtares Flutura Açka, e cila është gjithashtu deputete e PD.

Salianji shkruan se politikanët e mendimit dhe autorë si Açka, janë rralluar shumë, ndërsa shton se opozita është me fat që ka një personalitet të tillë.

“Një pasdite me shkrimtaren dhe kolegen tonë të dashur Flutura Açka !

Me librin e saj të fundit “Tulipanë të vonuar” na fton të ndahemi nga rutina shpesh e zhveshur nga perceptimet e verteta.

Politikanet e mendimit dhe autorë, si Açka, janë rralluar shumë! Jemi me fat për një kolege si Açka, si miq e më shumë Opozita shqiptare per një personalitet të tillë! ” Tulipanet mund të jenë të vonuar”, vullneti për t’i lexuar, jo”, shkruan Salianji.

Kujtojmë se opozita mban qëndrime të ndryshme  për mënyrën si duhet të zhvillohet procesi i negocitave për zgjedhjen e Presidentit.  

Më herët Salianji tha se Partia Socialiste nuk ka legjitimin për të zgjedhur Presidentin e vetme, ndaj sipas tij i takon PD të therrasë në mbledhje të gjithë deputetet opozitarë, për të dakortësuar kriteret që duhet t’i ketë pasardhësi i presidentit Ilir Meta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img