Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Salianji në Dibër: PS nuk e llogarisim fare, garën e kemi me LSI dhe PDIU

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike ka nisur përzgjedhjen e kandidatëve të saj për qarkun e Dibrës.

I deleguari i PD në këtë qark, Ervin Salianji, shprehet i sigurt për fitoren. Sipas tij, PS ka sjellë në Dibër Ilir Beqajn, i cili nuk ka asnjë lidhje me zonën, por ka ardhur të blejë vota me paratë e vjedhura.

Sipas Salianjit, PD nuk e ka garën me PS në Dibër pasi ajo nuk ekziston, por me PDIU-në dhe LSI-në.

Qarku i Dibrës, ka 6 deputetë dhe gara pritet të jetë e fortë, pasi përveç PD dhe PS elektorat në këto zona kanë PDIU dhe LSI.

Më shumë