Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Salianji “largon” Luan Baçin nga Berisha? Ja mesazhi që ka publikuar deputeti i PD

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Përçarja në Partinë Demokratike është më e dukshme se kurrë. Sot deputeti Flamur Noka që është reshtuar krah Sali Berishës, i vendosur tha se partia do e shkarkojë Lulzim Bashën.

Megjithatë të shumtë janë deputetët që kanë qëndruar pranë Bashës, madje dhe janë shprehur publikisht në mbështetje të vendimit të tij për largimin e Berishës.

Salianji flitet se është një ndër tyre. Dje u spekuluar se Ervin Salianji ka deklaruar që do të largohet nga postet nëse në grupin e PD rikthehet Berisha.

Por sot, Salianji ka shpërndarë një fotografi me dy figura të rëndësishme në PD, Luçiano Boçin dhe Luan Baçi. Ky i fundit deri dje qëndronte krah Berishës, madje së bashku me Flamur Nokën i mundësuan “Foltoren” në qytetin e Firerit.

Por sot ai është shfaqur krah Salianjit, i cili jep këtë mesazh teksa shpërndan foton:

“Gjithçka për të mbrojtur interesin publik, interesin e Shqipërisë PDSH”.

Megjithatë, përçarja vijon të jetë e dukshme te demokratët e thjeshtë, shumë prej të cilëve shprehin zemërimin përmes komenteve në këtë postim.

dfhy4r5th4r5j5j5j 1
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img