Salianji i “hakërrehet” Ramës: Gjithçka e ke ndërtuar mbi mashtrimin, ja kush është plani yt

Publikuar tek: politike, më 12:05 27-02-2018 Salianji i “hakërrehet” Ramës: Gjithçka e ke ndërtuar mbi mashtrimin, ja kush është plani yt

Deputeti i PD Ervin Salianji sulmon kryeministrin Edi Rama lidhur me skemën e re të ndihmës ekonomike që sipas demokratit ka përjashtuar padrejtësisht 20 mijë familje.

Salianji thotë se Rama ka një plan të shkretojë Shqipërinë.

“Gjithçka e ka ndërtuar mbi mashtrimin! Më shumë se 20 mijë familje sot janë pa ushqim, pa bukën e gojës, 200.000 shqiptarë kanë kerkuar azil, mijëra të tjere kanë aplikuar dhe duan te largohen nga Shqipëria. Rama e ka plan të shkretojë Shqipërinë nërmjet varferimit ekstrem dhe pamundësisë për mbijetesë!”, thotë në reagimin e tij deputeti i PD.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013413906097412
array(1) { ["section"]=> string(95) "salianji-i-hakerrehet-rames-gjithcka-e-ke-ndertuar-mbi-mashtrimin-ja-kush-eshte-plani-yt-111620" }