Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Salianji e thotë hapur: PD nuk vjen në pushtet nëse nuk ka raporte të mira me SHBA

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Ervin Salianji deklaroi mbrëmjen e sotme se PD dhe asnjë parti nuk vjen në pushtet nëse nuk ka partneritet të mirë me SHBA-në.

Ai tha në “Euroneës Albania” se diskutimet që po ndodhin brenda PD-së janë ato që kanë ndodhur brenda çdo partie politike pas një humbjeje dhe nuk kanë lidhje me jetën parlamentare.

Salianji theksoi se një pjesë e funksionarëve apo ish-funksionarëve të PD-së kanë nxitur vendimmarrje të gabuara për këtë forcë politike, siç është lënia e mandateve, duke iu referuar këtu ish-kryeministrit Sali Berisha.

Gjithë diskutimet duhet të bëhen si të përmirësohet PD, Basha ka marrë një mandat 4-vjeçar në qershor. Unë shoh se kush po bën luftë dhe kush po rri në vetëpërmbajtje, bashkimi nuk vjen duke e tejkaluar me gjuhën. Në të gjitha rastet nuk ka përjashtim në PD, e ka thënë përfaqësuesja e SHBA, a do PD të ketë një marrëdhënie të qëndrueshme me SHBA? PD ka në qendër vokacionin perëndimor, dhe nuk ka vend me vokacion më perëndimor se SHBA”,  u shpreh Salianji.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img