Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
2.1kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
10 °
Mar
8 °
E premte, 27 Janar, 2023

Salianji denoncon “live”: Më kërcënon një deputet me precedent penal (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i PD, Ervin Salianji ka denoncuar në një konferencë për mediat se një deputet i Partisë Socialiste e ka kërcënuar.

Ai tha se Pjerin Ndreu, të cilësuar prej tij si një deputet me precedent penal e ka kërcënuar në komision duke tentuar t’i mbyllë gojën për të mos thënë të vërtetën në publik.  

 “Pjerin Ndreu, deputeti i PS më kërcënoi që të mos them të vërtetën. Ta harrojë që banditë me ose pa pushtet do i mbyllë gojën opozitës. Nuk kam pasur frikë kur kam hyrë në mes të pacelave me kanabis, e jo më nga njerëz qesharakë. Prej asaj që përfaqësojnë për shqiptarët është një ngjarje e rëndë. Ky deputet me precedent ndërhyn dhe tenton t’i mbyllin gojën opozitës”, u shpreh Salianji. 

SI NISI PËRPLASJA

Pas sherrit mbrëmë në emisionin e  Eni Vasilit ku dy deputetët, socialisti Pjerin Ndreu dhe demokrati Ervin Salianji nuk i kanë kursyer ofendimet dhe fyerjet ndaj njeri-tjetrit teksa po diskutonin për çështjen ‘Tahiri’, janë përplasur edhe njëherë sot në Komisionin e Sigurisë.

Sërish debati ka degjeneruar në fyerje e replika të forta. Ndreu i ka kërkuar Salianjit të “rrijë urtë” ndërsa i riu demokrat i është kthyer “mos më bëj presion”. Molla e sherrit janë bërë radarët. Në përfundim, deputetët e PD kanë braktisur komisionin.

DEBATI I PLOTË:

Ervin Salianji- Olta Xhaçkës: A ju duhet më shumë buxhet për të kontrolluar ish-repartet ushtarake që përdoren për magazinim droge? A ju duhet më shumë buxhet për të vendosur në funksion radarët?

Paulin Sterkaj: Je bilbil mali. Se vetëm për të folur ke ardhur.

Pjerin Ndreu (off record):  Mos i provoko të gjithë se do hash dajak. Ti do rrahur….

Paulin Sterkaj-Ervin Salianjit: Unë bëj mundje, boks dhe karate. Mos më bëj mua presion.

Pjerin Ndreu: Rri more urtë se je bërë provokator i keq, rri morë urtë nuk e shikon çfarë është bërë në të kaluarën.

Ervin Salianji: Nuk pyes dhe skam frikë nga asnjë bandit me ose pa pushtet! 

Më shumë


spot_img
spot_img