Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

Sali Berisha zotohet për George Soros: Sa ta vijë PD në pushtet, ai do shpallet non-grata bashkë me djalin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i PD është shprehur mbrëmjen e sotme në një takim me një grup intelektualësh të Tiranës, se sapo partia që ai tashmë drejton do të vijë në pushtet, do të shpallë non-grata miliarderin George Soros dhe djalin e tij.

Ai garantoi se sa kohë PD të jetë në pushtet, Soros dhe djali i tij Alex nuk do të shkelin më në tokën shqiptare.

“Koha po provon se George Soros është armik i vlerave. Nuk kam asgjë me Amerikën, përkundrazi admirimin më të madh. Por me George Soros dhe mafien e tij, ajo është mafia më e rrezikshme e botës. Po del çdo muaj dhe më shumë se çfarë po bën ai në vendin e tij. Kjo që ndodh me drogën në Shqipëri, është politikë e tij.

Sepse padroni i Edi Ramës ka nisma në OKB për të ndërprerë luftën kundër drogës. Ka gjetur një president nga këto të Amerikës Latine dhe ka ndërmarrë nismën. Ku është droga? Ja ku e kemi Laçin.

Ma kanë thënë dhjetëra të tjerë. Kjo është arsyeja që në vitin 2017 kërkova shpalljen e tij ‘non grata’. Dhe ju garantoj se nëse PD vjen në pushtet, njeriu i parë që do të shpallet non grata dhe nuk do të shkelë në këtë tokë do të jenë George Soros dhe i biri i tij.”-tha Berisha.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img