Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

Sali Berisha zbulon prapaskenën: Nexhmije Hoxha donte ta bënte Ramën kryetar të PD-së

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha në 27 vjetorin e krijimit të kësaj partie është rikthyer edhe një herë të flasë për ato momente historike. Në një intervistë për syri.net, Berisha ka zbuluar dhe një skenar të mundshëm sipas tij që mund të ndodhte në vitin ’90-të.

Ish-kryeministri tha se Nexhmije Hoxha kishte lobuar në vitet ’90-të që në krye të Partisë Demokratike të vinte Edi Rama.

“Edi Rama ishte parashikuar për kryetar të Partisë Demokratike. Edi Rama më thonë që pasi iku nga ne dhe krijoi partinë e tij KISI-n aty ajo u shkatërrua bashkë me Ngjelën dhe eksponentë të tjerë të kishës, më thonë që ky donte të merrte Partinë Socialiste dhe pasi nuk ja dhanë PS ky shkruan të nxirret jashtë ligjit PS dhe e shkruan pasi PS-ja ndërroi emrin, për shkak se ka luftë civile”,- tregoi Sali Berisha. 

Më shumë


spot_img
spot_img