Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Sali Berisha “zbulon” ku janë fshehur 1300 konteinerët me mbetje kimike

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha, beson se ka zbuluar ku janë groposur 1300 konteinerët e ardhur nga Italia, me mbetje të rrezikshme kimike.

Qytetari dixhital mesa duket dështoi t’i zbulonte konteinerët gjatë mbërritjes së supozuar në portin e Durrësit dhe kalimit mespërmes Shqipërisë, por këtë herë është pedagogu dixhital që ka zbuluar ku janë groposur, në malin Shpirag.

Pedagogu dixhital denoncon:

– Tronditjen e madhe te banoreve te fshatrave rreth malit Shpirag pasi ata kane te dhena se:

– ne tunelet, bunkeret dhe galerite e asaj zone dhe zonave perrreth jane groposur helmet kimike dhe lendet radioaktive te ardhura nga Italia

– banoret e zones kane pare ne fundin e gushtit fillimin e shtatorit 2016 autokollona kamionesh te shoqeruara nga ushtria!

I bej thirrje prokurorise se shtetit te hetoje me pergjegjesine me te madhe keto informacione tronditese. Sb

“Pershendetje Zoti Berisha. Une jam pedagog universiteti desha te ju informoje se banoret e fshatrave prane malit Shpirag jane shume te tronditur mbasi ata kane dyshime shume te forta qe nje pjese e konteniereve me helme kimike dhe radioaktive nga fundi i gushtit dhe fillimi i shtatorit mund te jen futur ne tunelet e komunizmit.

Po ne kete perudhe ka banore qe thone se kane konstatuar levizje shume te dyshimta komionash te huaj dhe autokollonash te shoqeruara nga ushtria

Ju lutem shume ngrijeni zerin dhe kerkoni te kontrollohet çdo tunel galeri dhe bunker mbasi depozitimi i lendve radioaktive apo helmeve kimike mund te kete pasoja katastrofale per qytetin e Beratit dhe vete Shqiperine nese dyshimet per fshehjen/groposjen e mbetjeve kimike rezultojne te verteta.

Me respekt, ee”

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img