Tirana
overcast clouds
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
56 %
4.1kmh
89 %
Mër
20 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

E ZBULON Berisha: Basha i kërkoi PROVA Yuri Kim për shpalljen time “non-grata”, AMBASADORJA i tha…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha zbulon detaje nga takimi i ambasadores amerikane Yuri Kim me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Berisha tha se gjatë gjithë takimit, Basha i ka kërkuar ambasadores Kim fakte dhe prova për shpalljen “non-grata” të liderit historik të PD-së.

Kujtojmë se në fund të takimit të Yuri Kim me Bashën, diplomatja amerikane kërkoi hapur që Berisha të mos ishte pjesë e parlamentit në shtator.

“Cilido që akuzon pa fakte bazë, ka probleme madhore me karakterin e tij. Kam qenë njëherë në një vend mik para pak vitesh, dhe më priti kryetari i parlamentit që ishte black-listuar njësoj si Sali Berisha, por edhe nha 9 apo 11 të tjerë. Që të gjithë në përballje me Xhorxh Sorosin.

Ata vazhduan me sukses zgjedhjet, i fituan. Dhe administrata tjetër ua hoqi shpifjet dhe trillimet. Ai drejtonte parlamentin, sigurisht i keqardhur.

Lulzim Basha gjatë gjithë takimit ka këruar fakte dhe dokumente. Zonja i tha i kemi, por nuk mund t’i paraqesim”, tha Berisha.

Më shumë

spot_img