Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sali Berisha tregon prapaskenat e çadrës së PD: Ideja ishte 100% e Bashës! Unë jam njeriu i shesheve, nuk mund të futem kurrë në çadër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka treguar prapaskenat kur PD vendosi të protestojë duke u futur në çadrën e ngritur në bulevardin para Kryeministrisë.

Ai tha se vendimi ishte 100% i Bashës, pasi e cilësoi veten si “njeriu i shesheve”, i cili nuk mund të mbyllet kurrë në një çadër. Përsa i përket djegies së mandateve, Berisha tha se ishte shprehur që ai vendim kishte dy anë shumë të kundërta, atë të fitores dhe të katastrofës.

Fevziu: Lëvizjet radikale të PD, a ke dorë?

Berisha: Njeriu i shesheve të mbyllet në çadër, kurrën e kurrës. Unë në çadër? Kurrën e kurrës. Ishte e tëra ide e Lulzim Basha. Unë e mbështeta.

Fevziu: Largimi nga Parlamenti?

Berisha: Unë jam i vetmi aty që kam thënë, vetëm dy fjalë. Me këtë mund të shkojmë në fitore, por mund të shkojmë dhe katastrofë.

Fevziu: Zgjedhjet 2019?

Berisha: Nuk jam përzier fare.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img