Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Sali Berisha tregon hapat që do radhës për “rrëzimin” e Bashës: Fillimisht do mbledhim 1500 firmat e delegatëve të Kuvendit Kombëtar, më pas…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka treguar se cilat do të jenë hapat e tij të radhës. I pyetur se çfarë do të bëjë për të rrëzuar Lulzim Bashësn, Berisha tha se fillimisht do të mblidhen 1500 firmat e Këshillit Kombëtar të PD-së.

Berisha tregoi se më pas do t’i kërkojë Kuvendit Kombëtar që të bëjë Referendum për vendimin e marrë nga Lulzim Basha për përjashtimin e tij nga Grupi Parlamentar i PD-së.

“Së pari, kjo “Foltore” ka për qëllim ndërgjegjësimin e ccdo demokrati për situatën e krijuar, vjeljen e mendimit dhe qëndrimit të tij. Do mblidhen firmat e 1500 delegatëve të Kuvendit Kombëtar. Pas mbledhjes së firmave, ne do thërrasim Kuvendin Kombëtar. Do i kërkojmë Kuvendit Kombëtar të vendosë që për vendimin që mori, të shprehet çdo anëtar i PD-së me Referendum në gjithë Shqipërinë”, tha Berisha.

LEXO EDHE: “O Sali, o HERO, gjithë Shqipëria ty të do”, Sali Berisha pritet me ovacione nga qindra simpatizantë

LEXO EDHE: PËR HERË TË PARË/ Berisha “MBURR” Ramën dhe “UL” Bashën: Vetëm 19% e demokratëve votuan për kryetarin, humbja e dytë nuk kapërdihet

LEXO EDHE: AKUZA E FORTË/ “Basha ka folur kundër meje te ndërkombëtarët”, Berisha tregon çfarë i thonë qytetarët: Më thonë që atë nuk e kanë dashur, e mbështesnin prej meje

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img