Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Sali Berisha thotë se do të pranojë faljen e SHBA-ve: I gatshëm nëse ma kërkojnë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një deklaratë për mediat nga selia blu ka thënë se nëse SHBA-të do I kërkojnë falje për shpalljen “non grata” pa asnjë provë, ai do të pranojë ndjesën e tyre.

“Padiskutim , që nëse do të ketë një apology, unë do ta pranoj,” tha Berisha.

Gjithashtu lideri historik i Partisë Demokratike tha se shumë shpejt do të kthehet në Parlament  që të vazhdojë betejën me kryeministrin Rama dhe mungesa e tij gjatë kësaj kohe ka qënë për arsye se është marrë me Foltoren.

 “Padiskutim. Unë kam munguar në parlament këto dy muaj sepse kam qenë i përqëndruar te Foltoret“, u shpreh Berisha.

Më shumë


spot_img

spot_img