Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Sali Berisha: SPAK sot i liron kriminelët, por Krimet e Rënda në 18 muaj vunë para ligjit 204 banda me 1000 anëtarë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cde3b2f698c587d64cc98780fd8412e4

Kryeministri Sali Berisha ka folur ditën e sotme në emisionin “Tempora” edhe për rolin e SPAK-ut, ku e akuzoi se po liron bosët e bandave nga burgu.

Ai bëri një krahasim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda që brenda 18 muajve ka vënë para ligjit 204 banda me më shumë se 1000 anëtarë.

u folët për SPAK-un, por Krimet e Rënda në 18 muaj, kanë vënë para ligjit 204 banda me mbi 1000 anëtarë. Ajo prokurori i ndëshkoi këta bosë, kurse kjo prokurori e sotme ka çliruar nga akuzuar mbi dhjetëra banda dhe banditë. Çfarë kishin ata prokurorë që ishin pa Vetting me këta me Vetting. Ata ishin zgjedhur me kriterin ligjor, ndërsa këta janë zgjedhur me kriterin e partisë. Në vendin tonë janë penalizuar kryeministra dhe presidentë. Këtu nuk po ndëshkohen bandat.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img