Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

“Sali Berisha s’ka shanse të kërcënojë demokratët në shtëpinë e tyre”, Basha mbledh Këshillin: Sot marrim vendime të rëndësishme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD, Lulzim Basha edhe një herë njofton se sot në orën 15:00 do të mblidhet Këshilli Kombëtar.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ai shkruan se në Këshill do merren vendime të rëndësishme për të ardhmen e PD.

Ndër të tjera Basha shkruan se Sali Berisha nuk ka shansin të kërcënojë demokratët në “shtëpinë e tyre”.

“Te nderuar anetare te Keshillit Kombetar. Sot Keshilli Kombetar mblidhet ne ora 15:00 per te marre vendime te rendesishme per te ardhmen e Partise Demokratike. PD nuk do te mbahet peng dhe nuk do te terhiqet zvarre nga askush! As nga ai qe sot po rrezikon te ardhmen e demokrateve per interesin e tij personal, ne lufte te hapur me SHBA.

Askush, perfshire Sali Berishen, nuk do te kete shansin te kercenoje demokratet ne shtepine e tyre. PD qe u themelua si shtepia e lirise, nuk do te shndrrohet ne bunker per askend, as sot as kurre. Ne do vazhdojme te cliruar dhe te vendosur betejen tone kunder regjimit te Edi Rames per ta sjelle ne pushtet Partine Demokratike, qe eshte shpresa e vetme e shqiptareve per te ardhmen dhe per ndryshim! Kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha” shkruan Basha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img