Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
4.6kmh
100 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Sali Berisha nxjerr SHKRESËN dhe denoncon: Vaksina Pfizer skadon më 31 korrik, Ministria urdhëron të përdoret deri në 31 tetor

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncon Ministrinë e Shëndetësisë për përdorimin e vaksinës Pfizer. Ai publikon një dokument, referuar të cilit bëhet me dije se loti me numër FN1665, skadon më 31 korrik 2022, por vaksinat urdhërohet të përdoren deri më 31 tetor.

“Ne nje akt te papergjegjeshem dhe me rrezik per jeten e njerezve, Ministria e Shendetesise ka urdheruar perdorimin e vaksinave anticovid te skaduara, duke rrezikuar keshtu jo vetem mbrojtjen e te vaksinuarve nga virusi, por duke sjelle edhe pasoja te tjera te rrezikshme nga substancat e skaduara.

Denoj me ashpersine me te madhe kete akt te papergjegjeshem te qeverise dhe i bej thirrje qytetareve te mos pranojne te vaksinohen me vaksina te skaduara”, shkruan Sali Berisha dhe publikon shkresën e shkëmbyer mes ISHP dhe autoriteteve të tjera shëndetësore. Në foto ëhstë dhe vaksina me datën e skadencës.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img