Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Sali Berisha nxjerr DOKUMENTET e Italisë: Arrestohet djali i ministrit Bledi Çuçi! Anëtar i mafias që kontrabandonte ilaçe

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncon arrestimin në Itali të djalit të ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi. Ai thotë se djali i ministrit ishte pjesë e bandës së mjekëve dhe biznesmenëve që u goditën pak ditë më parë dhe që merrej me kontrabandimin e ilaçeve.

“Arrestohet ne Itali, Endi Çuçi, djali i ministrit te Brendeshem te familjes Blendi Çuçi, si antar i mafjes qe kontrabandonte ilaçe dhe te semure! Punonte ne KLGJ! Nderhyrje te fuqishme per lirimin e tij! Mafje dhe vetem mafje”, shkruan Berisha dhe publikon disa dokumente të Gjykatës së Milanos.

albsig

Denoncimi i Berishes – Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.

Pershendetje Doktor.

Kam disa dokumenta me rendesi te cilat po jua nis. Behet fjale per nje mase sigurie te Gjykates italiane ku i perfshire eshte djali i Blendi Çuçit, Endi Çuçi ne kontrabande ilacesh dhe pacientesh shqiptare qe te merrnin karta shendeti te falsifikuara ne Itali ne kohen e Covid. Nuk e ka asnje media vetem ne. Nje miku im gazetar ma dha ne menyre konfidenciale te cilat i siguroi nga gazetare italiane. Materialet i kam.

Me poshte po ju nis dokumentin e Gjykates, ku permendet djali i Blendi Çuçit nga martesa e tij e pare me Zhaklina Peton, e dale ne pergjimet italiane. Bashkengjitur ju nis te gjithe materialin, median tone e cila e publikoi rastin, por nuk e kane permendur emrin e djalit te Blendi Cucit dhe median italiane. Kredecialet e tij dhe punesimin ne KLGJ.

Me poshte dokumentat:

1. Masa e sigurise se Gjykates se Milanos.

2. Lajmet ne mediat italiane.

Pergjimet ne dosjen e Gjykates.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img