Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sali Berisha “NON GRATA”, reagon dhëndri i ish-kryeministrit, Jamarbër Malltezi sulmon Sorosin dhe Taulant Ballën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Jamarbër Malltezi, dhëndri i ish-kryeministrit Sali Berisha reagon për shpalljen “non grata”të vjehrrit të tij, duke sulmuar filantropin Soros dhe numrin 2 të PS Taulant Balla.

“Sipas Soros, 57 udhetimet e tualetit me financierin e bandes se Lushnjes (disa me charter) jane bere per te miren e Amerikes”, shkruan Malltezi ndër rreshta, ndërsa dhe më herët e ka sulmuar Taulant Ballën për lidhjet e tij me atë që ai e quan financieri i Bandës së Lushnjes, Edmond Bego.

Kujtojmë se, dje ish-kryeministri Sali Berisha është shpallur “non grata”nga Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken, i akuzuar për “korrupsion ddomethënës”. Hyrja në Amerikë i ndalohet atij, bashkëshortes Liri Berisha dhe dy fëmijëve, Shkëlzen dhe Argita Berisha.

1- Lexo edhe: DASH: Sali Berisha i përfshirë në KORRUPSION, përdori pushtetin për t’u pasuruar bashkë me familjen dhe ALEATËT e tij
2- Lexo edhe: SHBA e futi në listën e ZEZË, reagon për herë të parë SALI BERISHA

Screenshot 2 50

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img