Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
45 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sali Berisha: Një urim të përzemërt për Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin, uroj dhe forcat politike që morën pjesë në zgjedhje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

14a7c9a996ae2f6dc164c049c96dc168

Ish-kryeministri Sali Berisha sapo ka uruar për fitoren Albin Kurtin, Vjosa Osmanin dhe listën e tyre të “Vetëvendosjes”.

“Qytetarët I dhanë listës së Vetëvendosjes, të udhëhequr nga Albin Kurti dhe Vjosa Osmani, mbi 48% të votave, pra një fitore të tthelle e rekord kjo në historinë e zgjedhjeve të Kosovës pas shpalljes së pavarësisë. Me këtë rast, le tju urojmë nga zemra fitimtarëve suksese po kaq të mëdha në udhëheqjen e Kosovës, qytetarëve të saj në rrugën e zhvillimit, begatisë dhe integrimit në institucionet europiane dhe euroatlantike. Gjithashtu le të urojmë të dashur miq mbarë qytetarët e Kosovës dhe forcat politike që morën pjesë në zgjedhjet e djeshme parlamentare”, shkruan Sali Berisha në rrjetet sociale për zgjedhjet e djeshme në Kosovë, raporton newsbomb.al.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img