Tirana
light rain
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
4.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Sali Berisha nis fushatën nga Durrësi: Mbështesni kandidatin tonë! Vota për Ramën, Bashën dhe peshkaqenin Gjush Dako, si ta hedhësh në pusin e zi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka nisur zyrtarisht fushatën për zgjedhjet e 6 marsit. Sot, ai ka shkuar në Durrës dhe u ka bërë thirrje demokratëve atje që të mbështesin kandidatin Ardian Muka, pasi vota për Bashën dhe Ramën tha se është njëlloj si ta hedhësh në pusin e zi.

“Vota për kandidatin e Edi Ramës dhe peshkaqenin më të madh që Durrësi ka parë ndonjëherë, Gjush Dako, është votë e humbur. Votë drejt të shkuarës. Votë për varfërinë. Ju lutem asnjë njeri të mos i lejojë vetes një gabim të tillë. Kurse vota për kandidatin e Lul Bravës është votë për kandidatin e Ramës dhe pushtetin e tij.

Lulzim Basha e di se çfarë diskreditimi ekstrem ka kaluar ai. Nuk gjen një kryetar partie që të ketë pritur me gaz anëtarët e partisë së tij, të cilët 3 muaj më [parë e kishin votuar dhe 8 vite kishin derdhur lumenj djerse për sukseset e tij. Vota për Lul Bravën është njëlloj si ta hedhësh në një pus të zi.

Në 30 vite hyri dhe po del si humbës. Ai është Lul Brava. Thirrja ime vëllazërore është: Çdo votë për Ardi Mukën, kandidatin e kualicionit të fitores. Ju ftoj të votoni jo vetëm për dinjitetin tuaj, por dhe për patriotizmin tuaj. Nuk mund të ndërtohet Shqipëria kurrë nga njerëz që nuk e duan”, u shpreh Sali Berisha, ish-kryeministër.

Më shumë
spot_img
spot_img