Hapësire reklamuese

Politikë

Sali Berisha nga ballkoni: Çdo ditë që kalon na çon drejt fitores që na pret

Shkruar nga Newsbomb
Sali Berisha nga ballkoni: Çdo ditë që kalon na çon

Sali Berisha edhe sot ka mbajtur fjalën e tij nga ballkoni i shtëpisë para simpatizantëve dhe mbështetësve të tij.

Në fjalimin e përnatshëm ish-kryeministri Sali Berisha tha se e vetmja zgjidhje është krijimi i një qeverie teknike për të shkuar drejt zgjedhjeve të lira dhe të ndershme.

“Rrugë tjetër për t’u marrë me diktaturën, përveç mosbindjes civile nuk ka. Ndaj duhet guxim, guxim dhe guxim. Dhe të shporrim, të largojmë nga pushteti këtë bandë, këtë aleancë të pushtetit me krimin. Të krijojmë qeverinë teknike, të shkojmë drejt zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Koha është e guximtarëve, guximtareve. Ndaj dhe koha ka ardhur, çdo ditë që kalon është ditë e humbur të ecur të sigurt drejt fitores që na pret”, - tha midis të tjerash Berisha.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese