Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.6kmh
90 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Sali Berisha mesazh Ramës: Përgatitemi për protesta që Shqipëria kurrë nuk i ka parë! Në fillim të zgjidhim problemin tonë, pasi Basha është marrë peng

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kruyeministri Sali Berisha i ka dërguar një mesazh kryeministrit Rama nga Foltorja që po mban në qytetin e Beratit, ku ëhstë pritur nga qindra mbështetës.

Berisha është shprehur se PD do të përgatitet për protesta që Shqipëria nuk i ka parë ndodnjëherë, por shtoi se fillimisht PD duhet të zgjidhë problemet e brendshme, pasi kryetari Lulzim Basha është marrë peng nga Edi rama.

“Të përgatitemi për protesta që Shqipëria kurrë nuk i ka parë. Nuk meritojmë ne të jemi vullnet-vjedhur. Ia çojmë këtë mesazh atij. Ne fillimisht duhet të zgjidhim problemin tonë, pasi Edi Rama ka marrë peng Bashën, i cili harroi çdo interes tuajin. E ka kapur një frikë dhe tmerr nga ju, nuk takon asnjë prej jush. Përkundrazi, paraqet takimet tona si ansti-amerinae, kur këto janë pro-amerikane dhe europiane. Këto Foltore kanë qëllim të mbrojnë sovranitetin e PD-së”, tha Berisha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img