Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Sali Berisha ia faturon Edi Ramës dhunimin e gazetarit Elvi Fundo

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Megjithëse vetë gazetari i dhunuar Elvi Fundo, kërkoi që ngjarja e rëndë të mos politizohej, kjo nuk e ka ndaluar Sali Berishën të ngre gishtin e akuzës ndaj Kryeministrit Edi Rama.

Berisha shkruan se dhunimi i gazetarit Fundo është vepër e “banditëve të qeverisë”, por gazetari tha pak më parë se “nuk beson që është vepër e politikës, por vepër e krimit të financuar nga klane korruptive mediatike të lidhura me drogën.

Berisha në Facebook:

Rama shpërthen me dhunë fizike ndaj portaleve që nuk i kontrollon! Goditet gazetari Elvi Fundo!

Te dashur miq, ne nje akt banditesk sulmohet dhe goditet sot nga bandite te qeverise gazetari dhe drejtuesi i portali Cityneës.al kritik ndaj Rames dhe Peleshit, Elvi Fundo.

Ky akt kriminal vjen pas nje seri sulmesh te egra verbale te Edi Rames ne veçanti ndaj portaleve qe ai nuk i kotrollon. Urrejtja e tij e papermbajtur ndaj tyre shpertheu me dhunen fizike ne mes te rruges ndaj gazetarit Fundo por edhe ne fjalen qe ai mbajti sot me rastin e 8 marsit para grave te mazhornces se qelbesirave, ku sulmoi eger ata qe deformojne, fallsifikojne te verteten duke nenkuptuar me kete portalet.

Duke i uruar sherim te shpejte gazetarit Fundo dhe denuar me ashpersine me te madhe kete dhune kriminale te Edi Rames, i bej thirrje prokurorise se shtetit te hetoje me perparesi lidhjen e banditeve me qeveritaret dhe personalisht Edi Ramen, per te vendosur para ligjit autoret e ketij aktij te shemtuar! sb

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img