Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Sali Berisha i bindur: Basha nuk ka mbështetje në parti, u bëj thirrje njerëzve të largohen nga ai

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur mbrëmjen e sotme për zhvillimet në Partinë Demokratike, ku u shpreh i bindur se kryedemokrati Basha ka vetëm 5-6% mbështetje nga demokratët.

Ai tha se Basha është pushtues i shtëpisë së demokratëve, teksa u bëri thirrje njerëzve që i rrinë afër kryedemokratit që të largohen nga ai.

“Lulzim Basha shpërbëi opozitën në Shqipëri. Nuk di të tjerë që të jenë për një opozitë false. Basha në parti ka 5-6 përqind, nuk ka mbështetje. Lulzim Basha është peng dhe kur je peng, të diktojnë çdo qëndrim dhe nuk të lenë të marrësh asnjë përgjegjësi. Ai e ka të qartë se 2000-ja nuk është 5000. Ai detyrohet të mbushë sallën me punonjës të instituteve, që nuk kanë asnjë lidhje me PD-në. Ai dhe Rama kanë marrë peng pluralizmin politik në vend.

Një pakicë që vihet kundër shumicës është bandisteske ose terroriste. Prapa meje qëndron shumica e demokratëve. Anëtarësia e ka shkarkuar Bashën, sepse anëtarësia është përmbaruesi. Anëtarësia i thotë se zyra nuk është e juaja, por do administrohet nga Komisioni, ju jeni thjesht deputet. Unë iu bëj thirrje njerëzve që janë me Bashën, që të ikin nga ai”, deklaroi Berisha në Syri Tv.

Më shumë
spot_img
spot_img