Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Politikë

Sali Berisha fton shqiptarët në protestë: Më 11 shkurt vërshoni drejt Tiranës!

Shkruar nga Newsbomb
Sali Berisha fton shqiptarët në protestë: Më 11 shkurt
Opozita do të protestojë në Tiranë më 11 shkurt. Vendimi është njoftuar mbrëmjen e kësaj të marte nga ish-kryeministri Sali Berisha në mbledhjen e Kryesisë. Ky do të jetë tubimi i parë i opozitës për këtë vit, që me shumë mundësi do t'i bashkohet dhe Partia e Lirisë. "Koha është në flasë opozita. Të flasë gjer në largimin e kësaj kalbësire, nga pushteti. Gjer në largimin e këtij turpi, njeriu që ska asnjë parim, normal, moral, nder, dinjitet që nuk ka asnjë kufi në poshtërsitë e tij për të qëndruar vetë në pushtet...", u shpreh Berisha.

Pjesë nga fjala e Kryetarit të PD, Sali Berisha:

U diskutua gjerësisht mbi situatën kritike në të cilën po kalon Shqipëria, situatë e pashembullt në ndonjë vend. Çdo shqiptar u njoh me dokumente autentike ndërkombëtare, me angazhimin e Edi Ramës në procesin e asgjësimit të pluralizmit dhe opozitës në Shqipëri. Kryesia e PD-së mendon se sot është jetike, është vendimtare largimi i këtij armiku të egër të opozitës shqiptare nga pushteti. Largimi sa më shpejt i Edi Ramës, i cili prej së paku 6 vitesh ka angazhuar shuma përrallore, ka angazhuar policira sekrete, ka angazhuar dhe korruptuar shefin e kundërzbulimit të FBI-së. Ka marrë peng ish-kryetarin e PD-së, Lulzim Basha, ka bërë gjithçka për asgjësimin politik të Sali Berishës, me qëllimin e vetëm, shkatërrimin e opozitës së vërtetë në Shqipëri. Koha është në flasë opozita. Të flasë gjer në largimin e kësaj kalbësire, nga pushteti. Gjer në largimin e këtij turpi, njeriu që ska asnjë parim, normal, moral, nder, dinjitet që nuk ka asnjë kufi në poshtërsitë e tij për të qëndruar vetë në pushtet, pavarësisht se çfarë i shkakton demokracisë dhe vendit të vet. Me datën 11 Shkurt, Shqipëria marshon drejt Tiranës, Tirana vërshon në rrugët e saj.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese