Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Sali Berisha fton demokratët t’i bashkohen, kryetari i PD-së së Vlorës shpërndan thirrjen

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sali Berisha, ish-kryetar i PD dhe ish-kryeministër i Shqipërisë, do të mbajë ditën e shtunë një takim në qytetin e Vlorës. Ky, në fokusin e takimeve me demokratët në mbarë vendin, që ai ka nisur pak ditë më parë kur Lulzim Basha vendosi ta përjashtonte nga Grupi Parlamentar.

Thirrjen e ka shëprndarë dhe kryetari i PD-së së Vlorës, Genc Deromemaj, duke kërkuar nga demokratët t’i bashkohen “Foltores” së Berishës.

“Diten e shtune me date 25 shtator ne ora 18:00 ne Pallatin e Kultures ne Vlore do mbahet “Foltorja: Per nje Parti Demokratike me te bashkuar, me te forte, me te hapur”. Ftoj demokratet dhe demokratët e Vlores te marrin pjese. Vetem te bashkuar fitojme”, shkruan Berisha.

Më parë ky takim është mbajtur në Tiranë dhe në Fier. Ish-kryeministri synon bindjen e anëtarësisë dhe mbledhjen e votave për të ndryshuar Statutin dhe mbledhur Kryesinë e PD, për të rrëzuar vednimin e Lulzim Bashës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img