Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Sali Berisha e tregon për herë të parë: E kam kaluar COVID-in, i kam marrë të dyja dozat e vaksinës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha ka treguar për herë të parë se e ka kaluar koronavirusin dhe i ka marrë të dyja dozat e vaksinës anti-COVID.

Ai u shpreh se vaksinat i kjonsideron mrekulli, por tha se është kundër detyrimit për t’u vaksinuar.

“Unë e kam kaluar Covidin dhe kam bërë 2 vaksina. Unë duhet të them se nëse jam një njeri bën çdo vaksinë, që i konsideroj vaksinat si një mrekulli të njerëzit, por jam në mënyrë kategorike të detyrimit, për vaksinën. Kjo pasi, nuk duhet harruar se çfarë është njeriu në fund të fundit.

Janë shumë persona që e konsiderojnë vaksinë si një agresor të rrezikshëm. Të gjitha argumentet që ne mund të japim, duhet të jemi të vetëdijshëm se nuk do të arrijmë t’i bindim, për të futur një agjent në trupin e tyre. Unë mbetem sa pro vaksinës dhe pro të drejtave të njeriut”, tha Berisha në RTV Ora.

Më shumë
spot_img
spot_img