Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Sali Berisha dhe familjarët e tij shpallen NON GRATA në SHBA, i përfshirë në korrupsion masiv

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Departamenti Amerikan i Shtetit shpall “non-grata” ish-presidentin dhe ish-kryeministrin shqiptar Sali Berisha.

Berishës por edhe familjarëve të tij të afërt, bashkëshortes Liri dhe fëmijëve Argita dhe Shkëlzen, iu është ndaluar hyrja në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Lajmin e bën me dije Sekretari Amerikan i Shtetit në administratën e presidentit Biden, Anthony Blinken, i cili thotë Berisha ka qenë i përfshirë në “korrupsion të rëndësishëm”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img